Облаштування свердловини

Якщо Ви вирішили стати щасливим власником свердловини, її облаштування не буде для Вас новиною. В залежності від обраного обладнання, ціна буде плюс-мінус рівною до ціни пробуреної свердловини.

Так, Ви можете спробувати зробити облаштування самостійно або довіритися професіоналам.

Слід пам’ятити, що вибір обладнання залежить від показників, що були відслідковані спеціалістами по закінченню бурових робіт.

А саме: дані, що вказують глибину свердловини, статичний та динамічний рівні, питомий дебит свердловини, глибину розміщення фільтру, відстійник, діаметр обсадної колони та інші показники.

Попри правильно підібраного обладнання, потрібно його професійно встановити.

Процес облаштування починається з установки оголовка стовбура, приєднання насосної техніки.

 

На цьому етапі важливо відзначити моменти:

 

  • герметичність гирла;

 

  • правильне під'єднання обладнання;

 

  • використання якісного технічного матеріалу

 

Герметичність дозволяє підтримувати постійний тиск в системі і перешкоджає попаданню зайвих предметів у джерело.

Підземна камера свердловини

Зазвичай роль підземної камери виконують з/б кільця, або спеціальні пластикові ємності, або кесон (у випадку високих грунтових вод, щоб запобігти попаданню води до автоматики). Вони виконують захисну функцію, наприклад, від заморозків.

Також, діаметр підземної камери свердловини, повинен бути таким, щоб людина змогла вільно розмістити потрібні елементи насосного обладнання: датчики, автоматику, гідроакумулятор, фільтра.

Насос - найзначніша частина конструкції. Насос повинен підбиратися за типом свердловин, так як для колодязей і артезіанських джерел купуються різні моделі. Навіть для єдиного виду свердловини насоси розділяються по продуктивності, діаметру і т.д.